На фоні невтішної статистики щодо виникнення пожеж у побуті, експерти закликають громадян дотримуватись правил пожежної безпеки, щоб запобігти небажаним наслідкам. Головними причинами виникнення пожеж найчастіше є людська недбалість: паління в ліжку, перевантаження електромережі та необережне поводження з вогнем.
Для запобігання цим інцидентам фахівці радять дотримуватися декількох простих правил. Не паліть у ліжку та забезпечуйте контроль за станом електромережі. В жодному разі не залишайте дитину без нагляду і не дозволяйте їм гратися з сірниками або запальничками. Обладнайте будинки якісною електротехнікою і уважно контролюйте її справність.
Використання пічного або газового опалення потребує особливого захисту. Заборонено використовувати несертифіковані або саморобні електроприлади, аби уникнути трагедії.
У разі виникнення пожежі, кожне зволікання може бути небезпечним. За першої ж підозри на пожежу – негайно телефонуйте до пожежної служби за номером 101, і намагайтеся ліквідувати інцидент ще до прибуття рятувальників. Важливо знати, як правильно гасити різні види займання – використовувати воду, пісок чи навіть покривати полум’я сухою тканиною, залежно від специфіки пожежі.
Специфіка електричних пожеж вимагає негайного відключення живлення електромережі. Не допускається залишати кабелі та електропроводку під напругою без захисної ізоляції. Варто уникати використання пошкоджених розеток та інших електропристроїв.
При використанні пічного опалення – обов’язковим є регулярне очищення димоходів від сажі, а для топлення слід використовувати лише дрова, що відповідають розмірам печі. У жодному разі не залишайте піч без нагляду, а топити її з відкритими дверцятами категорично небезпечно.
Для того, щоб запобігти пожежам, важливо не лише обговорити в родині заходи безпеки, але й порядок дій у разі їх виникнення. Пам’ятайте, що захист життя та майна залежить не лише від правильних дій, але й від обізнаності та опанованої реакції.