Після недавнього масованого ракетного удару Росії відновлювальні роботи в Україні тривають. У ціль потрапили енергетичні об’єкти та звичайні цивільні будівлі, під час атаки було використано понад 90 ракет і майже 100 ударних дронів. Українська система радіоелектронної боротьби (РЕБ) показала ефективність, збивши значну кількість ракет, однак частина таки влучила.
Зокрема, було використано “калібри” з касетними бойовими частинами, що спричинило додаткові труднощі для рятувальних та ремонтних бригад. Незважаючи на ризики, українські працівники енергетичної сфери активно працюють над відновленням електропостачання. Міністр енергетики Герман Галущенко представив доповідь про темпи відновлення системи.
На міжнародному рівні, Нідерланди ухвалили рішення надати Україні додаткові пускові установки для системи “Петріот”, а Норвегія виділяє 3,2 мільярда доларів для підтримки України у 2024 році. Натомість, на зустрічі в Казахстані президент Росії Володимир Путін продовжує демонструвати свою готовність до ескалації, що ставить під загрозу будь-які мирні ініціативи.
Президент України провів переговори з міжнародними партнерами, зокрема з Генеральним секретарем НАТО Марком Рютте, Прем’єр-міністром Великої Британії Кіром Стармером і запланував зустріч із канцлером Німеччини Олафом Шольцом. Україна та її партнери налаштовані на мирне вирішення конфлікту і готові дати відсіч будь-яким спробам російського шантажу.
Українцям нагадують про важливість дотримання правил безпеки під час повітряних тривог та закликають до стійкості й єдності. Експерти зазначають, що російське залякування має на меті підірвати моральний дух таких країн, як Україна, але очікують, що спільними зусиллями міжнародна спільнота зможе запобігти подальшій агресії Росії.