За даними видання Moscow Times та аналітичного сервісу Ciala, в результаті атак українських сил, виробництво на російських нафтопереробних заводах впало до мінімуму за 12 років. Видобуток нафти зменшився до найнижчого рівня за 19 років. Згідно з прогнозами, за підсумками 2024 року обсяги переробки нафти на НПЗ в Росії становитимуть 266,9 мільйона тонн, що на 8,1 мільйона тонн менше, ніж у попередньому році.Такий показник є найнижчим з 2012 року.
Зниження виробництва зумовлене позаплановими ремонтами та скороченням маржі на тлі урядових заходів, спрямованих на стримування зростання цін на паливо для населення. Під час атаки постраждали кілька великих заводів, зокрема, Туапсинський НПЗ, Нижньогороднафтооргсинтез та Новошахтинський завод. Хоча Нижньогороднафтооргсинтез є основним виробником моторного пального, загальне скорочення виробництва палива в Україні не було пропорційним скороченню завантаження первинних процесів, оскільки інші НПЗ компенсували цей спад.
Витрати на ремонти були перекладені на вартість палива, проте владою здійснюється контроль за зростанням цін. Незважаючи на це, вартість бензину зросла на 11%, що є найбільшим стрибком за 13 років. Це суттєве збільшення перевищило загальну інфляцію, тоді як у попередні роки ціни зростали поступово.
Крім того, видобуток сирої нафти та газоконденсату в Росії став найнижчим за 13 років. Середньодобовий показник становить 1428 тисяч тонн на добу, що є найнижчим рівнем з 2011 року. Водночас, видобуток нафти зменшився до 1254 тисяч тонн на добу, що є мінімумом з 2005 року. Попри санкції США, ЄС і Великої Британії, Росії вдалося отримати понад 18 трильйонів рублів нафтогазових доходів за перші дев’ять місяців 2024 року. Це стало можливим завдяки підвищеним податкам для нафтогазових компаній, припиненню виплат дивідендів акціонерам та залученню “тіньового флоту” для обходу санкцій. Українська розвідка виявила 545 суден тіньового флоту, які використовуються для уникнення західних санкцій.