Китай готовий обговорити з Сполученими Штатами Америки потенційні зміни в митній політиці, зокрема, повернення до умов торговельної угоди “Phase 1” 2020 року, як повідомляє Wall Street Journal. Цей договір був підписаний під час адміністрації Дональда Трампа з метою зниження напруженості у торговельних відносинах між двома країнами. Проте Китай не виконав свої зобов’язання збільшити закупівлю американського експорту на $200 мільярдів впродовж двох років.
Подібні кроки вже використовувалися Китаєм у попередніх переговорах з іншими країнами, зокрема, в рамках переговорів з Австралією, коли однією зі складових було збільшення інвестицій та відмова від штучної девальвації валюти. Чи знали ви, що за даними Міжнародного Валютного Фонду у 2022 році, китайська економіка демонструвала найнижчий ріст за останні 30 років?
Китайська сторона, ведучи переговори, також має намір обговорити можливість збільшення інвестицій в американську економіку, та гарантувати відсутність девальвації юаню для здобуття конкурентних переваг. Такі обіцянки можуть означати, що Пекін намагається стабілізувати своє економічне положення на тлі можливих зношень у власній економіці, що підтверджують останні фінансові звіти.
Згадаймо, що подібні домовленості мають свої паралелі в історії України – згадайте, як вимоги до збільшення експорту часто ставали каменем спотикання в українській зовнішній політиці під час перемовин з Міжнародним валютним фондом, коли країна повинна була виконати численні умови для отримання кредитних траншів.
На відміну від Києва, у Львові питання міжнародної торгівлі зосереджено на розвитку туристичного сектору, що дозволяє отримувати стабільні надходження в місто навіть у часи економічної нестабільності.