Україна та Сполучені Штати Америки продовжують свої зусилля щодо відновлення двосторонніх відносин. Головною метою цих переговорів є досягнення угоди про корисні копалини, яка потенційно може змінити економічний ландшафт обох країн.
Президент України Володимир Зеленський у своєму останньому зверненні схарактеризував переговори з генералом Китом Келлогом, радником американського президента, як “зустріч, яка повертає надію”. Це твердження підкреслює той факт, що Україна активно шукає підтримки західних партнерів з початку конфлікту на Донбасі у 2014 році.
Кит Келлог у свою чергу прокоментував результати зустрічі в твіттері, підкресливши успішність обговорень з “відважним та досвідченим” президентом Зеленським і його “талановитою командою”. Це може свідчити про позитивні зрушення в американо-українських взаєминах.
Важливим моментом цих переговорів є підписання угоди про корисні копалини за особистої присутності Дональда Трампа, діючого президента США, та Зеленського. Це підвищить легітимність угоди для обох сторін. Проте бачення України цього процесу є значною мірою амбіційним, враховуючи політичну обстановку, де Трамп може обрати зустріч з путіним першочерговою.
Така ситуація викликає занепокоєння в обох таборах, якщо врахувати сучасну дипломатичну гру на міжнародній арені. Важливо згадати, що за даними ООН за 2022 рік, сфера корисних копалин становить значну частку світової економіки, і участь України в цьому процесі може вплинути на геополітичний розклад у регіоні.