От текст вашої новини:
Неочікуваний політичний конфлікт між президентом США Дональдом Трампом та президентом України Володимиром Зеленським викликав значні резонанси, не лише в політичному середовищі, але й у суспільстві. Відразу після цього інциденту, Зеленський вилетів до Лондона для участі у зустрічі європейських лідерів, метою якої було обговорення безпекових гарантій для України.
Західні ЗМІ, зокрема BBC, припускають, що конфлікт не був випадковим, а навпаки, підкреслив розбіжності у тактиці припинення війни між Києвом та Вашингтоном. Відзначено, що ситуація загострилася після втручання віце-президента США, якого раніше його мюнхенська промова зробила шоком для Європи. Це породило підозри щодо можливого підлаштованого «політичного ограблення».
CBS News наголошує, що була підготовлена символічна угода з великим шумом навколо неї. Дві офіційні папки готувались до підпису, але після конфлікту Білий дім розгубився і не впевнений у своїй здатності вплинути на ситуацію.
Глава офісу президента України Андрій Єрмак виступав ініціатором переговорів, підкреслює The New York Post. Проте, незважаючи на її важливість, він зіштовхнувся з негативною реакцією американських партнерів і наполіг на тому, щоб підписання угоди відбулося на найвищому рівні у Вашингтоні.
З іншого боку, Bloomberg підкреслює, що США можливо посилять тиск на Київ і відмовляться від прямих контактів з Зеленським на користь кулуарної роботи. The Washington Post повідомляє, що адміністрація Трампа розглядає питання про припинення постачань військової допомоги Україні. Це може стосуватись мільярдів доларів на радіолокаційні системи, транспорт, боєприпаси та ракети.
Однак Зеленський в інтерв’ю Fox News заявив, що не вважає за потрібне вибачатися перед Трампом. Він підкреслив, що угода щодо рідкоземельних металів не стала би запорукою відмови путіна від продовження війни.