В Україні оновлено критерії для визначення підприємств, які мають критичне значення для національної економіки. Це стало можливим завдяки рішенням, прийнятим на основі постанови Кабінету Міністрів України №1332. Зміни були узгоджені з Міністерством економіки й Міністерством оборони та затверджені Наказом Мінстратегпрому №192 від 26 грудня 2024 року, повідомляє Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості України.
Нові критерії надаються для забезпечення можливості бронювання військовозобов’язаних працівників на період мобілізації та воєнний час. Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості України, очолюване Германом Сметаніним, підкреслило, що змін в механізмі підтвердження відповідності критеріям не відбулося. Важливо зазначити, що роль міністерства полягає не в бронюванні працівників, а в визначенні критеріїв та перевірці поданих підприємством документів на відповідність цим критеріям.
Значущі зміни торкнулися підприємств, що зайняті у виробництві оборонної та спеціальної техніки, боєприпасів та їхніх компонентів. Такі заклади мають право бронювати до 50% працівників. Підприємства, що функціонують у сферах промисловості, авіабудівництва та космічної діяльності, можуть бронювати до 50% працівників, за умови виконання щонайменше трьох із шести визначених умов.
Згідно з постановою, яка набула чинності 1 грудня 2024 року, процес бронювання відтепер здійснюється через електронні списки в додатку “Дія”. Крім того, для одержання статусу “критично важливого” підприємства зобов’язані надати підтвердження відсутності боргів по податках та бюджетним внескам.